29 KWI 2011 Alfa Romeo w historycznym wyścigu „€œMille Miglia 2011″€

W historycznej edycji klasycznego wyścigu „Mille Miglia” („€žTysiąca Mil”) w roku 2011, wezmą udział trzy samochody Alfa Romeo ze zbiorów muzeum marki. Zgodnie z wymogami regulaminowymi, obecne na starcie Alfy uczestniczyły w wyścigach Mille Miglia, które odbyły się w latach 1927 – 1957. W tym okresie, samochody Alfa Romeo tryumfowały aż jedenaście razy: jest to rekord, który do dzisiaj nie został pobity. Od 1928 do 1947 roku wyścig Mille Miglia był jednym z wielkich klasyków, w których dominowała Alfa Romeo. W latach pi걇dziesiątych Alfa odniosła szereg równie ważnych zwycięstw, uzyskanych samochodami produkcyjnymi, co dodatkowo podkreślało doskonałośą‡ jej produktów. Zespół Zabytkowych Samochodów Alfa Romeo wystawi samochód 6C 1500 Super Sport, najstarszy model, powierzony załodze Moceri-Labate, identyczny do tego, na którym załoga Campari-Ramponi wygrała wielki klasyczny wyścig w Brescii w 1928 roku. Drugi samochód biorący udział w wyścigu to 6C 1750 Gran Sport z roku 1930, prowadzony przez załogę Salvinelli – De Marco, model, który w Mille Miglia stworzył swoją legendę. Tym modelem załoga Nuvolari i Guidotti zwyciężyła wyścig w 1930 roku, ustanawiając rekordową średnią prędkośą‡; 100 km/godz. na całej trasie. Alfa 1900 Super Sprint z roku 1956 zamyka listę trzech zabytkowych samochodów Alfa Romeo. Oficjalnym zabytkowym samochodom z Muzeum Historycznego Alfa Romeo towarzyszyą‡ będzie flota sześciu modeli Alfa Romeo Giulietta. Samochody te wyposażone będą w doskonałe turbodoładowane silniki benzynowe 1.4 MultiAir (nagrodzone jako „Najlepszy Nowy Silnik Roku 2010 ” przez międzynarodowe jury „€žInternational Engine of the Year”).
Do peletonu Giuliett dołączą wersje wyposażone w nowy wysokoprężny silnik turbodoładowany 2,0 JTDM-2, o mocy 140 KM, który uzupełnia gamę silnikową kompaktowej Alfy. Giulietta to praktyczny samochód, który oferuje przestrzeń i komfort na najwyższym poziomie z 5 wygodnymi miejscami. Według Euro NCAP jest to najbezpieczniejszy samochód kompaktowy (pi걇 gwiazdek w rankingu 2010 r. z ogólnym wynikiem 87/100), o niskich kosztach eksploatacji, o czym świadczą przeglądy okresowe dla jednostek wysokoprężnych zaplanowane po przebiegu 35.000 km. Tegoroczna edycja wyścigu Mille Miglia odbędzie się w dniach 11-15 maja 2011r.
Szczegóły na www.1000miglia.eu

Categories Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>