„Alfa Romeo powróciła, to pewne.”

Alfa Romeo chcąc utrzymać napięcie i podekscytowanie jakie spowodowało ukazanie się nowej Giulii ,pokazała ostatnio krótki film z projektantami wyjaśniającymi proces jej tworzenia, a także uchyliła rąbka tajemnicy odnośnie stylistki i materiałów użytych do skomponowania wnętrza auta.

Krótkie video pod tytułem  „zaprojektowana z pasją” ukazuje Marco Tencone, kierownika centrum stylistyki oraz Andreę Loi, starszego projektanta wnętrz w Alfie Romeo, opowiadających o ich ostatnim dziele, wyjaśniających najbardziej charakterystyczne elementy zewnętrze najnowszej Alfy, takie jak tradycyjny trójkątny grill będący wizytówką marki oraz wloty powietrza znajdujące się na masce.

GiuliaQuadrifoglio_6

W tym samym czasie Włoski koncern opublikował także set zdjęć ukazujący po raz pierwszy oficjalne ujęcia z wnętrza i centralny przycisk sterowania komputerem, znajdujący się na środkowej konsoli. Znany już z poprzednich modeli Alfy system DNA został wzbogacony o jeszcze jedną opcję wyboru trybu jazdy, a mianowicie tryb wyścigowy „race mode”, tak aby nie pozostawiać złudzeń co do sportowej charakterystyki tego super szybkiego sedana.

GiuliaQuadrifoglio_2W przedstawionym filmie widzimy topową wersje, Quadrifoglio Verde ,której fotele obszywa alcantara w połączeniu ze skórą. Ta sama mieszanka została użyta przy projekcie trójramiennej kierownicy. Dowiadujemy się również , iż projektantom zależało przede wszystkim na prostocie i stylistyce kokpitu, tak aby kierowca czuł się otulony we wnętrzu nowej Giulii czerpiąc przy tym jak największą frajdę z jazdy. 510-konna jednostka napędowa z Ferrari o pojemności 3.0 litra i z kultową dla alfy V6-stką, daje Giulii wystarczająco mocy aby rozpędzić się od 0 do 100 km/h w 3,9 sekundy.

1312838870781687843

Oficjalny debiut nowej Giulii jest przewidziany na targach motoryzacyjnych, które odbędą się 15 września tego roku we Frankfurcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>