alfa_romeo_giulia_main1

Nowa Giulia zaszczyca swą obecnością targi motoryzacyjne we Frankfurcie.

Najnowsza Alfa po raz pierwszy ukazała się oczom świata motoryzacyjnego w lipcu, lecz tym razem była dostępna dla szerszej publiczności na stoisku Alfy Romeo na targach motoryzacyjnych we Frankfurcie. Pierwsze egzemplarze mają pojawić się na drogach pod koniec 2016 roku.

screen-shot-2015-09-15-at-11.08.33_0
Włoska marka rozpoczęła prezentację ujawniając, iż nowej Giulii okrążenie słynnego i niebezpiecznego niemieckiego toru w Nurburingu zajmuje 7 minut i 39 sekund, co jest jednocześnie nowym rekordem dla auta dostępnego dla śmiertelników. Nie powinno to jednak tak bardzo dziwić, gdyż już wcześniej wiadomo było że 3-litrowa V6-stka z Ferrari rozpędza tą piękność w 3,9 sekundy do setki.

_aaa6915
Wygląda na to, że Włosi poświęcili wiele czasu i wysiłku aby ich najnowsze dziecko było najszybszym autem w swojej klasie. Dzięki temu Giulia może aspirować do bycia bezpośrednim rywalem BMW M3, Audi RS4 czy Mercedesa AMG C63. Maksymalna prędkość to 307 km/h i dzięki aktywnemu karbonowemu dolnemu spoilerowi, który wysuwa się od spodu przedniego zderzaka, przy maksymalnej prędkości auto generuje siłę docisku wynoszącą 100kg.

_aaa6856
Jest to pierwszy z ośmiu zapowiedzianych modeli Alfy , które mają się pojawić do roku 2018, i przewiduje się że odegra dużą rolę w zwiększeniu sprzedaży, którą koncern ustalił na poziomie ponad 400 tyś egzemplarzy w tym samym roku. W 2014 roku było to zaledwie 74 tyś modeli. Musimy jednak cierpliwe poczekać do targów motoryzacyjnych w marcu w Genewie aby ujrzeć bardziej ucywilizowane wersje Giulii, czyli bez czterolistnej koniczynki, jest jednak oczywiste, że będzie zdecydowanie lepsza od swojej poprzedniczki, czyli 159.

_aaa6956
Giulia oznacza zdecydowany ruch Alfy w stronę Berlina Sportivo i odejście od miana rodzinnego sedana. Skomplikowana konstrukcja reflektorów w 159 ,została zastąpiona światłami LED, charakterystyczny trójkątny grill pozostał, pod spodem znajdują się jednak wydatne wloty powietrza a także ogromny aktywny spoiler. Długa zagięta maska ciągnie się aż do mocno pochylonej szyby przedniej, natomiast profil boczny ukazuje zaokrąglony projekt okna, podobny do tego z modelu Alfa 8C coupe. Alfa zaprojektowała Giulię nawiązując do historii marki, z zapierającymi dech w piersiach tylnymi światłami i wyrafinowanym spojlerem bagażnika. Model ten posiada także rasowe sportowe poczwórne rury wydechowe z czarnym błyszczącym obramowaniem, zdradzające że pod maską kryje się nietuzinkowy silnik Ferrari.

_aaa6900
Do wyboru będziemy mieli automatyczną lub sześciobiegową ręczną skrzynię , auto będzie także dostępne z napędem na tył lub na obie osie, co oznacza radykalne odejście od swoich poprzedników czyli 159 i 156 a także powrót Alfy do swoich korzeni. Najnowsze dziecko Alfy posiada idealny rozkład masy samochodu, czyli 50 : 50 , dodatkowo przy produkcji zostały użyte super lekkie materiały, włókno węglowe przy dyfuzorach, tylnych drzwiach i spojlerach, a przy tym nowa Giulia charakteryzuje się najlepszą w swojej klasie sztywnością skrętną nadwozia.
Wszystkie samochody będą posiadać wielowahaczowe zawieszenie tylne oraz podwójne wahacze z przodu. Quadrifoglio ma oferować 0,3 konia mechanicznego na 1 kilogram masy, dzięki czemu najwyższe wersje będą ważyć w granicach 1,5 tony ,co jest nieprzeciętnym wynikiem. Giulia posiada także system amortyzatorów adaptacyjnych i rozbudowany system DNA, nie wiadomo jednak czy podstawowe wersje Giulii także je otrzymają.

2015-AlfaRomeoGiuliaQV-11
Koszty eksploatacji nie są jeszcze potwierdzone, lecz Alfa podaje, że 3,0-litrowa V6 -stka wyemituje mniej niż 200 g dwutlenku węgla na kilometr, a spalanie na 100 kilometrów, powinno oscylować w okolicach 8 litrów . Dla porównania, BMW M3 produkuje 204g CO 2/km natomiast konsumpcja paliwa na 8,8 litra/100 km.
Szczegółowe ceny nie zostały jeszcze ujawnione, będziemy musieli poczekać do przyszłego roku na dokładniejsze specyfikacje dla wersji korzystających z oleju napędowego, a także słabszych modeli benzynowych. Rzecznik koncernu potwierdził jednak, iż wersja QV będzie kosztować około 330 tysięcy złotych .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>