Pierwsza runda ADAC Classic Trophy

REZ-Motorsport rozpoczął oficjalnie zmagania w tym sezonie. W pierwszej rundzie ADAC Classic Trophy oraz FHR Trophy załoga Płatek / Sommer jadąca Alfa Romeo GTV 2000 ukończyła wyścig na 6tym miejscu w klasie
Dla zespołu weekend rozpoczął się pechowo. Na treningu uległ uszkodzeniu wał napędowy w Alfie GTV. Zespół mechaników sprawnie usunął usterki. Na wyścig postawiono niemniej ambitny cel „€“ dojechaą‡.
3godzinny wyścig rozpoczął Rafał Płatek. Po 15 minutach jazdy odkręcił się kolektor wydechowy i auto traciło moc na wyjściach z zakrętów. Mimo problemów Rafał jechał dalej i zmiana kierowców nastąpiła dopiero po 1 godzinie i 45 minutach. 5 minutowy postój został wykorzystany na dokręcenie kolektora i zmianę kierowcy. Na drugiej zmianie Alfę GTV prowadził Reuven Sommer.
„€žReuven świetnie wczuł się w jazdę Alfą i utrzymywał równe tempo.”€ „€“ relacjonuje Rafał Płatek, szef zespołu REZ Motorsport „€“ „€žPomimo problemów technicznych udało się ukończyą‡ wyścig na dobrym miejscu oraz za bardzo nie zniszczyą‡ sprzętu. Rywalizacja była bardzo zacięta i atmosfera jak na wyścigi hobbystyczne wyjątkowo napięta. W trakcie wyścigu zestresowałem kolegę i rywala Markusa Niestratha, który wypadł z toru i nie ukończył wyścigu. Nam także nie zabrakło przygód i mieliśmy przyjacielskie spotkania z Porsche i Mustangiem. Alfa dzielnie przetrwała.”€
Wyścig wygrała załoga ” załoga HĂźrtgen / Lapawa w Porche 914/6. REZ Motorsport zakończyło zmagania na 4 miejscu w ADAC Trophy zdobywając 6,63 pkt do klasyfikacji.
Kolejny start załogi Płatek / Sommer już w 12-13 maja na Nurburgring w trakcie imprezy Yokohama FHR. Obydwie serie wyścigowe w Niemczech wzbudzają spore zainteresowanie w mediach. Transmisje z wydarzeń można znaleźą‡ m.in. w stacji Sport 1 (poprzednio DSF).
Cały zespół powinien zaprezentowaą‡ się już pod koniec maja w trakcie imprezy w Spa swoimi docelowymi samochodami. Załoga Płatek / Sommer pojedzie Alfa Romeo GTA Corsa a Biłyk / Bednarek Alfa Romeo Giulia Super.
Zdjęcia: REZ-Motorsport, Stefan Eckhard

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>