Zlot Alfaholicy.org 2010

Uczestnicy Zlotu Alfaholików

Trzynastego sierpnia w podwrocławskich Mirosławicach rozpoczął się V”  Zlot Alfaholików. Na miejsce zjechało około 90 osób” ”  z całej Polski. Uczestnicy imprezy gościli ” w zajeździe Stanica. Organizatorzy witali przybyłych uczestników przy wjeździe do zajazdu. Po wręczeniu identyfikatorów zawieszonych na smyczach ufundowanych przez Budweiser Budvar, zostaliśmy zakwaterowani. O 19:30 rozpoczęła się wieczorna biesiada, gdzie miejscowa gościnnośą‡ przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Czekał na nas pyszny tort wraz z szampanem na 100-lecie Alfy oraz obficie zastawione stoły. Nocna nawałnica trochę przestraszyła klubowiczów, ale nad ranem zgodnie z”  zamówieniem organizatorów pojawiło się słońce. Po śniadaniu uczestnicy wyruszyli na oddalony o 30 kilometrów Tor Rakietowa zlokalizowany w zachodniej części”  Wrocławia. Na miejscu opiekę nad Alfaholikami wzięli na siebie”  instruktorzy z miejscowej szkoły jazdy. Osoby, które wykupiły jazdę na torze oraz Ci, którzy wylosowali dwie „€ždzikie karty”€, mogli sprawdzią‡ swoje możliwości w 3 konkurencjach dających niezły zastrzyk adrenaliny.

Najbardziej ekscytująca ” była jazda na czas po trasie przygotowanej przez instruktorów. Kręte i wymagające odcinki to ciężki sprawdzian zarówno dla kierowców, jak i dla samochodów. Dzięki temu właściciele słabszych silników śmiało”  walczyli ze sporo mocniejszymi rywalami. Nie brakowało pomyłek na trasie,”  spalonej gumy, efektownych poślizgów, latających pachołków czy wypadów poza tor. Szczęśliwie wszystkie auta, oraz kierowcy, ukończyli swoje przejazdy w jednym kawałku. Prawie każde okrążenie było długo analizowane przez Alfistów. Porównywano błędy i udzielano sobie wzajemnych rad. prawdziwie rajdowy klimat. Najszybszym kierowcą na torze okazał się Tomasz Magiera (tomaszmagiera) w Alfie 147 GTA nieznacznie pokonując Mikołaja Pokornego (Maykee) w Alfie GT 1.9 JTD po lekkim tuningu. Trzeci czas uzyskał Wojciech Jamróz (jamrozW) w jeszcze pachnącej nowością MiTo QV.

Najszybsi kierowcy na torze Rakietowa

Po emocjonującej jeździe na czas Alfiści zmierzyli się w wyścigach równoległych na mokrej nawierzchni, gdzie sprawdzili swoje umiejętności w delikatnym ruszaniu i precyzyjnym hamowaniu. Potem każdy mógł sprawdzią‡ swój refleks przejeżdżając pomiędzy kurtynami wodnymi. Na koniec uczestnicy jeździli gokartami po torze. Na torze można było podziwiaą‡ Spidera z 1976 roku, dwie 155 Q4, 75 z silnikiem 3.0 V6, ” 3-litrowe 164 , ” MiTo QV oraz wszystkie inne modele AR


Wszyscy mogli również z bliska zobaczyą‡ najnowszą Alfę Romeo Giulietta ze 170-konnym dieslem pod maską, którą przywiozła firma ADF dealer Alfy Romeo z Wrocławia, na którego stoisku można było również zakupią‡ wiele ciekawych gadżetów i oryginalnych części.

Zwolennicy poprawiania swojego zawieszenia mogli odwiedzią‡ stoisko firmy Strong-Flex na którym każdy klubowicz miał możliwośą‡ kupna poliuretanu z 10% rabatem. Przez całą imprezę dostępny był diagnosta z firmy ADF, który podpinał nasze Alfy ” do komputera diagnostycznego. Kolekcjonerzy pamiątek klubowych mieli możliwośą‡ nabycia kubków oraz koszulek na stoisku firmy PiMolti. Na koniec po wspólnym zdjęciu wszystkich”  uczestników firma ADF urządziła loterię nagród z markowymi gadżetami AR.

Po obiadokolacji klubowicze rozegrali między sobą mecz piłki nożnej, a”  sobota zakończyła się imprezą przy ognisku w trakcie, której można było zajadaą‡ się specjałami serwowanych przez kuchnię Zajazdu Stanica m.in.: pieczony boczek, kiełbaski, krupnioki, oraz prosię nadziewane kaszą. W tym samym czasie zostały ogłoszone wyniki konkursu na „€žNajpiękniejszą Alfꔀ. Zwycięzcą został Maciek Szydło, właściciel Alfy Romeo 155 Q4. W niedzielę, po obfitym śniadaniu, na chętnych czekała hamownia inercyjna V-tech obsługiwana przez G-Car Solution, w której można było sprawdzią‡ aktualne parametry naszych Alf. Zlot zakończył się podziękowaniami oraz”  rozdaniem nagród dla zwycięzców poszczególnych konkurencji. Wśród głównych nagród był : chip ufundowany przez firmę TuneForce, komplet poliuretanów firmy Strong-Flex, gadżety motoryzacyjne znanych i cenionych firm sponsorowane przez RallyShop i SS Tuning, interfejsy diagnostyczne wraz z licencjami FiatECUscan od PMFactory, bony rabatowe na montaż klimatyzacji ufundowane przez firmę ArtDom. Każdy nagrodzony uczestnik otrzymał również egzemplarz miesięcznika „€žAutomobilista”€, który przywiózł nam krzychoo z zaprzyjaźnionego klubu Forza Italia.

fotki: mrutyna, rylon, kubacik

Pozostałe zdjęcia ze Zlotu możecie znaleźą‡ na naszym forum.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>