Alfa Romeo 169 będzie 4-drzwiowym coupe?

Magazyn Auto Motor und Sport opbulikował zaskakującą informację o następcy Alfa Romeo 166, według Niemców Alfa 169 będzie 4-drzwiowym coupe przypominającym Jaguara XF lub XJ. Dotychczas wszystkie informacje czy plotki mówiły, że Alfa Romeo 169 będzie luksusową limuzyną. Reszta informacji nie jest już tak spektakularna – samochód będzie miał około 5-metrów długości, napęd na tylną oś i będzie oparty na platformie Chrysler LX, która jest wykorzystywana w Chryslerze 300C i Dodge Chargerze. Pod maską ma znaleźą‡ się silnik V8 wyposażony w technologię MultiAir oraz dwie turbosprężarki. Pozwoli to rozwinąą‡ moc ponad 400 KM przy 3-litrach pojemności. Taki silnik z powodzeniem mógłby rywalizowaą‡ z konkurencją za oceanem, w Europie byłyby oferowane inne jednostki – zarówno diesla jak i benzynowe. Plotka (przynajmniej jeśli chodzi o silniki) może się wydawaą‡ prawdziwa, kilka dni temu niektóre portale sugerowały, że w nowym Dodge Viperze pojawi się amerykańskie V8 z technologią MultiAir zamiast (jak zapowiadano wcześniej) silników Ferrari.
Stylistycznie nowa Alfa ma nawiązywaą‡ do MiTo, Giulietty oraz 8C.

Rysunek Alfy 169 z tego newsa jest autorstwa Mark Stehrenberger i nie ma nic wspólnego z Fiat Group Automobiles oraz Centro Stile Alfa Romeo. Pozostałe zdjęcia to Jaguar XF i Jaguar XJ.

Źródło: Auto Motor und Sport

Categories Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>