Alfa Romeo przedłuża umowę z Międzynarodowym Centrum Bezpiecznej Jazdy Andrea de Adamich

Alfa Romeo zwraca szczególną uwagę na wyczulenie opinii publicznej – a zwłaszcza osób najmłodszych – jak strategiczne znaczenie ma kwestia bezpieczeństwa, zapobiegania wypadkom i edukacji drogowej.”  Z tego powodu Marka jest stale w czołówce inicjatyw, które stawiają sobie ten ambitny cel społeczny. W tym kontekście mieści się odnowienie trwajacego od 1991 roku partnerstwa między Alfa Romeo i Międzynarodowym Centrum Bezpiecznej Jazdy Andrea de Adamich. Kierowcy, zarówno początkujący, ” jaki i doświadczeni, uczestnicząc w kursie mogą doskonalią‡ swoje umiejętności „€žza sterami” floty samochodów Alfa Romeo, składającej się z modeli Giulietta, MiTo i 159, czyli samochodów, które oferują najlepsze obecnie dostępne rozwiązania w dziedzinie bezpieczeństwa zarówno aktywnego, jak i pasywnego. Ponadto tradycyjnie samochody Alfa Romeo cechuje doskonały układ kieroniczy i hamulcowy ,a zaawansowane technologicznie zawieszenie gwarantujące doskonałe „€žtrzymanie się drogi” i świetne właściowści jezdne. Ponadto, uczestnicy mają niepowtarzalną okazję wypróbowania na torze Alfę 8C Competizione, wymarzonego samochodu, prawdziwego symbolu stylu i technologii. Kursy są otwarte dla wszystkich, nie tylko dla posiadaczy samochodów Alfa Romeo. Odbywają się na Autodromie w Varano de’Melegari, w pobliżu Parmy (Włochy). Tor o pętli równej 2,4 km jest jednym z torów wyścigowych zatwierdzonych przez Włoską Federację Sportów Samochodowych a jego charakterystyka wymaga dużego zaangażowania w prowadzenie samochodu, jednoczesnie zapewniając kursantom świetną zabawę. Należy podkreślią‡, że realizacja kursów na tym torze umożliwia wykonanie wszystkich ą‡wiczeń praktycznych, korzystając z całej infrastruktury niezbędnej do zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa, zapewniając uczestnikom szkolenia komfortowe warunki. Dzięki stałemu rozwojowi, dzisiaj Międzynarodowe Centrum Bezpiecznej Jazdy jest jednym z najlepiej wyposażonych w Europie. Ponadto, korzystanie z zaawansowanych metod i technologii podczas kursów (m.in. kamery w każdym samochodzie, dostęp do pełnych danych telemetrycznych), umożliwia dokładne monitorowanie zachowania kierowcy. Wszystko pod nadzorem dydaktycznym profesjonalnych instruktorów. Z Centrum współpracują kierowcy zawodowi dysponujący doświadczeniem zdobytym w F1 i w rajdach, w tym Andrea Aghini, Alex Fiorio, Piero Liatti i Andrea Piccini. Każdy kurs odbywa się w ciągu jednego dnia (od godz. 8.45 do 18.15), pełnego aktywności; jest to angażujące i edukujące spotkanie, prawdziwe zanurzenie się w świecie bezpieczeństwa oraz prawidłowego zachowania podczas jazdy, także pod kątem ograniczenia zużycia paliwa. Uczestnicy realizują szkolenie teoretyczne/praktyczne składające się z dwóch głównych etapów:

  • Kontrola samochodu w sytuacji awaryjnej. Te ą‡wiczenia są wykonywane na wyznaczonych obszarach, z podłożem o niskiej przyczepności, wyposażonym w instalację do sztucznego deszczu.
  • Jazda na torze w celu poprawienia płynności jazdy, hamowania, wchodzenie w zakręty i ich pokonywanie, a więc zapobieganie powstawaniu sytuacji krytycznych. Jazda na torze jest wspomagana przez korzystanie z telemetrii, systemu, który wywodzi się z Formuły 1, pozwalającego porównaą‡ wykres jazdy uczestnika z wykresem kierowcy wyścigowego.

Ponadto, niektóre ą‡wiczenia dynamiczne są połączone z rywalizacją i z końcowymi premiami, co dodatkowo wzmaga zaangażowanie uczestników.
Kompletny program i harmonogram szkoleń dostępne są na stronach internetowych www.alfisti.it W celu uzyskania informacji i dokonania rezerwacji, można również zwrócią‡ się do sprzedawcy Alfa Romeo lub skontaktowaą‡ się bezpośrednio z Międzynarodowym Centrum Bezpiecznej Jazdy https://www.guidasicura.it

ďťżŹródło: FAP

Categories Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>