Alfa Romeo na Guangzhou Auto Show (Chiny)

Kilka dni temu informowaliśmy, że chiński GAC i FIAT Group mają zawiązaą‡ spółkę joint venture. W dniu dzisiejszym Alfa Romeo przedstawiła swoje produkty na Guangzhou Auto Show. Na stoisku Alfy Romeo zostały wystawione modele Mito,Giulietta QV oraz koncept 4C z lakierem fluid metal. Chińscy dziennikarzy byli pod wrażeniem designu Alf, który wyróżnia się na tle europejskich „nijakich” samochodów. Portal” chinacartimes.com tak zatytułował swój artykuł o stosiku Alfy: „Alfa Romeo lśni w Guangzhou, sprawia, że wszyscy inni wyglądają okropnie”. Teraz nasuwa się pytanie na czym ma polegaą‡ spółka Fiata z Chińczykami? Czy powstanie chińska marka, która będzie korzystaą‡ z modeli europejskiej Alfy Romeo czy jednak na chińskim rynku będą sprzedawane samochodu z logiem marki z Mediolanu? Nigdzie nie potrafiłem znaleźą‡ odpowiedzi na to pytanie… jednak skoro Alfa prezentuje samochody ze swoim logo to można mieą‡ nadzieję, że współpraca nie będzie polegała jedynie na użyczeniu karoserii i platformy.
Portal AutoEdizione sugeruje, że sprzedaż Alfy na rynku chińskim może się rozpocząc w 2013 roku, mniej więcej wtedy kiedy na rynku amerykańskim.

Źródło:” autoedizione.nl/2011/11/24/alfa-romeo-zet-voet-aan-land-in-china

Categories Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>