Najważniejsze tytułu dla Alfy podczas Fairfield County Concours d”€™Elegance

Alfa Romeo była w centrum uwagi podczas Fairfield Coutry Concours d’Elegance, jest to najważniejsze Grand Prix d’Honneur dla samochodów zagranicznych w USA. Alfa 6C 2300 B Mille Miglia z 1938 i rok młodsza 8C 2900 dostały nagrody od samego założyciela klubu. Ponad 7 tys. zwiedzających mogło podziwiaą‡ fantastyczny pokaz samochodów historycznych i motocykli podczas ostatniego weekendu. Konkurs odbyła się Fairfield County Hunt Club w Westport. W tym roku impreza przyciągneła ponad 2300 właścicieli pojazdów. Prezes i założyciel Bill Scheffler powiedział: Ten rok – który nie należy do łatwych – przyniósł naszej imprezie sukces, tak jak i ludziom, którzy przybyli tu by zaprezentowaą‡ swoje samochody i motocykle. Club Celebration Day, the Nutmeg Tour for Autism i niedzielny konkurs napawał nas wszystkich optymizmem. Concours d’Elegance w Westport, w hrabstwie Fairfield, w stanie Connecticut jest jedną z czołowych imprez tego typu w Stanach Zjednoczonych. Zaprezentowano najbardziej znaczące pojazdy z ostatnich 100 lat, ułożonych chronologicznie i podkreślono te ważniejsze biorąc pod uwagę cała historię motoryzacji. Przyciąga ona największych kolekcjonerów kilku nacji oraz dostarcza widzą prawdziwej wiedzy. W 2009 roku imprezę rozszerzono na cały weekend z obchodem i spotkaniem klubowym w sobotę oraz konkursem w niedzielę. W 2009 tytuł kategorii Samochody zagraniczne przypadł kolekcjonerowi Oscarowi Davisowi i jego Alfie Romeo 6C 2300 B Mille Miglia. Samochód należał do grupy nazywanej Śpiące Królewny, która była własnością Michela Dovaza. Dovaz zakupił Alfę w 1956 roku i zostawił swoim zamku na 34 lata, wśród innych klasyków. W 1990 Alfa została sprzedana, a następnie została szczegółowo odrestaurowana. Dobrze zachowany egzemplarz był już wyróżniany licznymi trofeami, ostatnio na Amelia Island Concours d’Elegance w 2009, w którym była najlepsza w klasie Przedwojenne samochody sportowe. Nie było to jedyne wyróżnienie dla marki Alfa Romeo, Alfa 8C 2900 zwyciężyła w prestiżowej kategorii Fundamenty motoryzacji.

[nggallery id=15]
Nowym elementem podczas Fairfield County Concours d”€™Elegance był dzień obchodów dla samochodów oraz motocykli. Współ-założyciel i dyrektor wykonawczy, John Stuck powiedział Chcemy stworzyą‡ więcej atrakcji dla tych ludzi, którzy tworzą nasz show, by mogli prezentowaą‡ swoje pojazdy przed publicznościa. Jesteśmy wdzięczni za ich wysiłek, przyprowadzenie do nas tych pojazdów, a tym dniem chcieliśmy podkreślią‡ ich pasję, która kieruję ich w utrzymaniu samochodów i motocykli. Podczas konkursu dodatkowo wyróżniono po jednym samochodzie z każdego klubu: 1962 Aston Martin DB4 (Aston Martin Owners Club) 1964 Porsche 904 Carrera GTS (Porsche Club); 1964 Cadillac Eldorado, Henny i Alyda Karreman (Cadillac LaSalle Club); 1987 Mercedes-Benz 560SL, Jerry Williams (Mercedes – Benz Club); 1987 Maserati Biturbo Spyder, Anthony Ungaro (Maserati Club) oraz 2003 Ferrari Modena, Michael i Christopher Raduazzo (Ferrari Club).

Categories Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>