8C GTA w 2010 roku, rok później facelifting Mito

Wczoraj Fiat przedstawił swój plan biznesowy na najbliższe lata. We Włoszech największy wydźwięk ma skala produkcji oraz zamknięcie fabryki na Sycylii. Pojawiła się wzmianka Fiata na temat fabryki Fiata w Bielsku-Białej. Okazuje się, że proporcjonalnie (liczba pracowników do produkcji) polska fabryka jest wydajniejsza nawet od tej w Brazylii. Jednak najciekawsze informacje dla Alfisti znajdują się na stronie 26, gdzie Fiat Group Automobiles przedstawia swój plan produkcyjny na najbliższe 2 lata:

  • 2010: zostanie wprowadzona znana wszystkim Giulietta, Alfa 159 Model Year 2010 oraz Alfa 8C GTA
  • 2011: Alfa Mito przejdzie facelifting

Giulietta ma byą‡ produkowana w fabryce Cassino, czyli tam gdzie zrobiono pierwsze zdjęcia szpiegowskie (lipiec 2009). Proponujemy także zwrócią‡ uwagę, że w 2010 i 2011 FGA ma zamiar wprowadzią‡ samochód segmentu I tej marki Fiat. Przypominamy, że”  segment I to SUVy. W 2011 jest planowana także produkcja Lancii segmentu E, czyli średniej limuzyny – odpowiednik Thesis, BMW 5, Audi A6. Nie ma żadnej wzmianki o następcy Alfy 166 czy 159 (chyba, że MY2010 będzie nosił nazwę Giulia). Zastanawiające może byą‡ wprowadzenie 8C GTA, kilka miesięcy temu pojawiła się plotka, że Alfa pracuje nad własnym silnikiem V8 (czytaj tutaj i tutaj). Według wcześniejszych plotek nowa GTA ma byą‡ o 50 koni mocniejsza przez zmodyfikowane oprogramowanie.”  Jednak w tamtym czasie nie było jeszcze na rynku technologii Mulitair… Druga informacja, która może nas zastanawiaą‡ to facelifting Mito. Model został wprowadzony na rynek 2 lata temu, jest handlowo udanym modelem. Co można w nim zmienią‡? Wątpliwa wydaje się zmiana przednich świateł krytykowana przez Alfisti posiadających starsze modele, bo przecież w Giuliettcie zostały zastosowane podobne światła. Może zmiana scudetto? A co z modelem 159 MY2010? Co można jeszcze w nim zmienią‡? Może wprowadzią‡ LPG? :) Reszta zawartych informacji dotyczy finansów, dokument możecie ściągnąą‡ z Alfa News (kliknij tutaj), niestety w języku włoskim.

Categories Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>