Alfa Romeo, Maserati i Abarth

Grupa Fiat opublikowała dziś oficjalny komunikat, z którego wynika, że nowym CEO (szef/prezes) marki Alfa Romeo został Harald J. Wester, który zastępuje Sergio Cravero. Harald J. Wester obejmuje stanowisko Dyrektora Generalnego Alfa Romeo Automobiles, zastępując Sergio Cravero, który sprawowaą‡ będzie funkcję osoby odpowiedzialnej za”  Planowanie Portfolio Produktów oraz Koncepcji Produktowych w Fiat Group Automobiles.
Pan Wester nadal sprawował będzie obowiązki Szefa Działu Rozwoju Fiat Group i Fiat Group Automobiles oraz Dyrektora Generalnego Maserati i Abarth. Dyrektor Generalny Fiat Group, Sergio Marchionne, tak skomentował to wydarzenie: „€žDecyzja o powierzeniu jednemu kierownictwu marek Alfa Romeo, Maserati i Abarth ma na celu uwypuklenie i docenienie wspólnych charakterystycznych cech tych trzech marek, zwłaszcza tych dotyczących sportowego stylu oraz osiągów. Harald Wester, który z poświęceniem pracuje na wielu frontach, osiągając doskonałe wyniki, wniesie w ten projekt swoje ogromne zdolności przywódcze wraz z bagażem doświadczenia i wiedzy z zakresu technologii. Sergio Cravero, dzięki nowym obowiązkom, będzie w stanie w pełni wykorzystaą‡ swoją wiedzę z zakresu technologii i handlu.” W środę Sergio Marchionne powiedział, że rok 2009 był lepszy dla Grupy Fiat niż przewidywali analitycy. Koncern ma płynnośą‡ finansową. Powiedział także: Alfa Romeo to nasze dziecko. To marka z ogromnym potencjałem, ale to czy zostanie on wykorzystany nie zależy wyłącznie od Grupy Fiat, ale także pracowników marki Alfa Romeo.

Categories Bez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>