Ogólnopolski Zlot Alfa Romeo – „Alfaholicy” 2011

Ryk silników, zapach benzyny, dźwięk blow-offa, przyjacielska atmosfera i wszechobecny duch” Cuore Sportivo „€“ tak pokrótce można opisaą‡ 4-dniowy VI Ogólnopolski Zlot Alfa Romeo” organizowany przez Klub Alfaholicy, który odbył się w dniach 12-15 sierpnia w okolicach Biłgoraja. W tym roku Alfiści z całej Polski zostali przyjęci w pięknym ośrodku wypoczynkowym Roztoczanka
w Suścu. Prócz wygodnych i bardzo klimatycznych domków do dyspozycji uczestników był także basen, sauna, boiska do siatkówki, a za opłatą można było spróbowaą‡ swoich sił w parku linowym pod okiem instruktora. Tradycyjnie wieczorami odbywał się grill, a przy domkach do późnych godzin nocnych odbywały się gorące dyskusje.

W piątek od godziny 14:00 organizatorzy witali uczestników, którzy zjeżdżali się z różnych zakątków” Polski. W sumie było nas 140 osób. Wieczorem dla wszystkich Alfaholików, na żywo, zagrał pop – punkowy” zespół Rotten Bark, który bez problemów rozruszał uczestników po długiej podróży. Trzeba zaznaczyą‡, że” oprawa koncertu była typowo motoryzacyjna „€“ zespół grał na parkingu, natomiast nad oświetleniem pracowały dwie klasyczne AR 155 (bobryt i Łukasz A.) oraz nowa Giulietta” należąca do jednego ze sponsorów z firmy Autex.

Kolejny dzień był dniem, na który wszyscy czekali, czyli zmagania na Autodromie w Biłgoraju.” Przy ładnej pogodzie uczestnicy mogli sprawdzią‡ swoje umiejętności. Pierwsze przejazdy były na czas w 4 klasach silnikowych: GTA, powyżej 2.5 pojemności, poniżej 2.5
oraz dieselach. Następnie każdy kierowca mógł korzystaą‡ z wolnych przejazdów, tak więc z Biłgoraju każdy wrócił w pełni zadowolony. Wieczorem przy grillu zlotowicze mieli” okazję posmakowaą‡ miejscowy przysmak pieczone prosię z kaszą i grzybami.

Trzeci dzień zlotu przebiegł raczej relaksacyjnie. Chętni mogli” wziąą‡ udział w spływie kajakowym po rzece Tanew, gdzie” płynąc można było podziwiaą‡ piękne widoki Roztoczańskiego” Parku Narodowego. Po południu PZMot Chełm zorganizował” rajd turystyczny gdzie do przejechania było ponad sto” kilometrów w trudnym wyżynnym terenie, połączone ze” zwiedzaniem najciekawszych miejsc Roztocza.

Ostatni dzień był okazją do podsumowania zlotu i rzecz jasna rozdania nagród za jazdy na” torze, rajd turystyczny, konkurs wiedzy o Alfie Romeo, konkurs na najładniejszą Alfę zlotu oraz za” najlepiej brzmiącą Alfę. Po tym wydarzeniu chętni udali się na miejsce, gdzie rozstawiono mobilną” hamownię. Uczestnicy mogli sprawdzią‡ moc i moment drzemiący w silnikach oraz porozmawiać na temat modyfikacji, które podniosą ich parametry. Chcemy podziękowaą‡ firmie PMFactory, która” ufundowała darmową hamownie dla 20 uczestników.

Dodatkową atrakcją zlotu była również możliwośą‡ sprawdzenia osiągów nowej Gulietty,” podstawionej przez firmy: Autex z Bydgoszczy oraz Fiat Auto Poland. Jazda tymi autami była” naprawdę ekscytująca, zwłaszcza że pod ich maskami były silniki 170KM oraz najmocniejszy” 235KM.

Na zakończenie Klub Alfaholicy.org pragnie gorąco podziękowaą‡ sponsorom zlotu, bez” których na pewno nie było by tylu atrakcji oraz nagród, którymi mogliśmy obdarowaą‡ uczestników” zlotu, a także przyjaciołom naszego zlotu. Sponsorzy i przyjaciele: Autex, KlimaTerm, AUTO-SAM, Italtechnik, AutoDS Team Poland,” ArtDom, PMFactory, iCAtronic, PiMolti, Unto.pl, OldModels.pl, kolega Wiertło z alfaholików;” Magazyn GT – Mocne Strony Tuningu, Gmina Susiec, PZMot Chełm, Klub Miłośników Włoskiej” Motoryzacji ForzaItalia, AutoKult, MotoNews, Nowa Gazeta Biłgorajska, portal Biłgorajska.pl oraz” Dziennik Lubelski. Tekst: Paweł „bobryt” Szyłobryt,” ” Grzegorz „Majkel” Pukalski, Piotr „piotriix” Kozak Baczyński.

>GALERIA ZDJą˜ą†<

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>