01_Alfa_Romeo_4C_Spider_Coupe_2015

Plany Alfa Romeo na kontynencie amerykańskim..i nie tylko

Można w tym momencie zapytać „Co nas obchodzi USA?” Myślę jednakowoż, że temat należy poruszyć. Alfa Romeo wraca do Stanów po 20 letniej przerwie. Modelami, które „gasiły światło” za wielką wodą były Alfa Romeo Spider 115 i Alfa Romeo 164.

Reaktywacja marki na bardzo chłonnym rynku rozpoczęła się od Alfy Romeo 8C przed kilkoma laty, ale biorąc pod uwagę dość limitowany charakter jej produkcji, to pierwszą poważną ofertą dla szerszej klienteli jest 4C, a drugą 4C Spider.

12 maja napisałem newsa o plotkach dotyczących następcy modelu 159, którego premiera odbędzie się dokładnie w 105cio lecie marki w Mediolanie. Wóz ten również ma być oferowany w Stanach. Pojawiły się nowe plotki o wersji Q4, która ma się pojawić w przyszłym roku. Ciężar projektu skupia się na ograniczeniu wagi pojazdu, ale bez użycia drogich włókien węglowych jak to ma miejsce w 4C. Auto ma być kompromisem, między lekkością, a osiągami. Miejmy nadzieję, że nie skończy się to jak zapowiedź Alfy Romeo Mito GTA.

Do roku 2018 Alfa Romeo ma oferować 8 modeli. Pamiętajmy, że są to jedynie zapowiedzi, cieszyć się zaś możemy, że ta pochodząca z Mediolanu marka nie podzieli losu Lancii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>